MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Wyniki głosowania do rady powiatu lidzbarskiego w wyborach samorządowych 2024. Sprawdź, jak rozłożyły się głosy w Twoim powiecie

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu lidzbarskiego
Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu lidzbarskiego Karolina Misztal
Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki wyborów samorządowych do rady powiatu lidzbarskiego. Kto otrzymał mandat do rady powiatu z okręgów 1, 2, 3? Sprawdź, jak głosowali mieszkańcy w twoim regionie. Poznaj wyniki głosowania w wyborach samorządowych.

Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu lidzbarskiego w okręgach nr 1, 2, 3

Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu lidzbarskiego w okręgach nr 1, 2, 3, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.

Wyniki wyborów do rady powiatu lidzbarskiego z okręgu nr 1

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • KORZENIEWSKI Kamil: pozycja 1 : 2,41% (960 głosów)
    • ŻYLIŃSKA Maria: pozycja 2 : 2,41% (960 głosów)
    • WAROT Dariusz Stanisław: pozycja 3 : 2,41% (960 głosów)
    • SZCZEBIOT Elwira Teresa: pozycja 4 : 2,41% (960 głosów)
    • KAJANIEC Anna: pozycja 5 : 2,41% (960 głosów)
    • KIELISZEK Bogusława: pozycja 6 : 2,41% (960 głosów)
    • MIŚCIUR Mariusz: pozycja 7 : 2,41% (960 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • SIERPUTOWICZ Leszek: pozycja 1 : 1,29% (514 głosów)
    • GASPEROWICZ Marcin Rafał: pozycja 2 : 1,29% (514 głosów)
    • SŁAWIŃSKI Ireneusz Franciszek: pozycja 3 : 1,29% (514 głosów)
    • STASZEWSKA Magdalena: pozycja 4 : 1,29% (514 głosów)
    • MOTYLEWSKI Wojciech: pozycja 5 : 1,29% (514 głosów)
    • BŁAŻEJEWICZ-HOLZHEY Beata Elżbieta: pozycja 6 : 1,29% (514 głosów)
    • LUBIŃSKA Ewa: pozycja 7 : 1,29% (514 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • RUBACKI Andrzej Władysław: pozycja 1 : 0,67% (266 głosów)
    • DĄDZIK Anna Agnieszka: pozycja 2 : 0,67% (266 głosów)
    • MŁYNARSKA Magdalena: pozycja 3 : 0,67% (266 głosów)
    • PRZYBYSZ Monika: pozycja 4 : 0,67% (266 głosów)
    • GRYNEK Norbert: pozycja 5 : 0,67% (266 głosów)
    • SZLACHETKA Marek Zdzisław: pozycja 6 : 0,67% (266 głosów)
    • BOREJKO Bartłomiej: pozycja 7 : 0,67% (266 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • HARHAJ Jan: pozycja 1 : 3,35% (1 336 głosów)
    • GIEDRYŚ Ewa Maria: pozycja 2 : 3,35% (1 336 głosów)
    • KĘDZIERSKI Andrzej: pozycja 3 : 3,35% (1 336 głosów)
    • BOŻYCZKO Jadwiga: pozycja 4 : 3,35% (1 336 głosów)
    • BUCZYŃSKI Bartosz Andrzej: pozycja 5 : 3,35% (1 336 głosów)
    • NICEWICZ Jolanta: pozycja 6 : 3,35% (1 336 głosów)
    • ZELWAK Daniel: pozycja 7 : 3,35% (1 336 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „DLA LEPSZEJ JUTRZEJSZEJ”:

    • SZUTOWICZ Piotr Paweł: pozycja 1 : 1,83% (728 głosów)
    • JĘDRYCH-PIENIUK Edyta Dorota: pozycja 2 : 1,83% (728 głosów)
    • SADOWSKI Dariusz: pozycja 3 : 1,83% (728 głosów)
    • GRZYBOWSKA Agnieszka: pozycja 4 : 1,83% (728 głosów)
    • WITANOWSKI Marek: pozycja 5 : 1,83% (728 głosów)
    • FELENCZAK Maria: pozycja 6 : 1,83% (728 głosów)
    • PASTUŁA Agnieszka: pozycja 7 : 1,83% (728 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE NIEZALEŻNYCH SAMORZĄDOWCÓW:

    • TKACZUK Anna Krystyna: pozycja 1 : 1,1% (437 głosów)
    • PROKOPOWICZ Witold: pozycja 2 : 1,1% (437 głosów)
    • ZALEWSKA Alicja Zofia: pozycja 3 : 1,1% (437 głosów)
    • ALEKSANDROWICZ Waldemar Sławomir: pozycja 4 : 1,1% (437 głosów)
    • GRZELAK Daniel: pozycja 5 : 1,1% (437 głosów)
    • WANGIN Artur: pozycja 6 : 1,1% (437 głosów)
    • SYTCZYK Oksana Anna: pozycja 7 : 1,1% (437 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE FABIANA ANDRUKAJTIS:

    • KAMIŃSKI Andrzej: pozycja 1 : 1,6% (637 głosów)
    • KARDYMOWICZ Damian Olaf: pozycja 2 : 1,6% (637 głosów)
    • WASIAK Kamila: pozycja 3 : 1,6% (637 głosów)
    • BRZYSKI Dariusz: pozycja 4 : 1,6% (637 głosów)
    • KOZIEŁ Katarzyna Marta: pozycja 5 : 1,6% (637 głosów)
    • SADOWSKI Paweł: pozycja 6 : 1,6% (637 głosów)
    • ZDANOWICZ Paulina: pozycja 7 : 1,6% (637 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIĘCIU GMIN:

    • KUŹNIEWSKI Sebastian: pozycja 1 : 2,04% (812 głosów)
    • PIĄTEK Paweł: pozycja 2 : 2,04% (812 głosów)
    • KIJ Sylwia: pozycja 3 : 2,04% (812 głosów)
    • MAŁACHOWSKA Bernadeta Joanna: pozycja 4 : 2,04% (812 głosów)
    • WOJTKIEWICZ Katarzyna Anna: pozycja 5 : 2,04% (812 głosów)
    • KUSZTAŁO Agnieszka Anna: pozycja 6 : 2,04% (812 głosów)
    • NYKIEL Tomasz: pozycja 7 : 2,04% (812 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu lidzbarskiego z okręgu nr 2

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • KIELAK Jerzy: pozycja 1 : 3,71% (808 głosów)
    • MAŁEĆ Brygida: pozycja 2 : 3,71% (808 głosów)
    • KATKOWSKI Marek: pozycja 3 : 3,71% (808 głosów)
    • WASILEWSKI Edward Jan: pozycja 4 : 3,71% (808 głosów)
    • STEĆ Małgorzata Agnieszka: pozycja 5 : 3,71% (808 głosów)
    • SARTANOWICZ Marzanna: pozycja 6 : 3,71% (808 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • LESZCZYŃSKI Stanisław: pozycja 1 : 1,22% (265 głosów)
    • PIÓRKOWSKA Sandra Elżbieta: pozycja 2 : 1,22% (265 głosów)
    • WOJCZULANIS Marek Jerzy: pozycja 3 : 1,22% (265 głosów)
    • ULATOWSKA Katarzyna Marta: pozycja 4 : 1,22% (265 głosów)
    • ZNAMIEROWSKA Sylwia: pozycja 5 : 1,22% (265 głosów)
    • STANISZEWSKI Wojciech: pozycja 6 : 1,22% (265 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • KOŹLIK Jakub: pozycja 1 : 1,19% (258 głosów)
    • ALEKSANDROWICZ Dagmara: pozycja 2 : 1,19% (258 głosów)
    • MUCHA Krzysztof: pozycja 3 : 1,19% (258 głosów)
    • DAMSZEL Monika: pozycja 4 : 1,19% (258 głosów)
    • MIKULSKI Krzysztof: pozycja 5 : 1,19% (258 głosów)
    • PERGOŁ Natalia: pozycja 6 : 1,19% (258 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • KANIA Marcin: pozycja 1 : 2,87% (625 głosów)
    • KAPUŚCIŃSKA Magdalena Anna: pozycja 2 : 2,87% (625 głosów)
    • STATKIEWICZ Grzegorz Andrzej: pozycja 3 : 2,87% (625 głosów)
    • ŻAMEJĆ-AMBROZIAK Anna: pozycja 4 : 2,87% (625 głosów)
    • OSOWSKI Krzysztof: pozycja 5 : 2,87% (625 głosów)
    • MARUSZCZAK Paulina: pozycja 6 : 2,87% (625 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW „DLA LEPSZEJ JUTRZEJSZEJ”:

    • WOJCIECHOWSKA Aneta: pozycja 1 : 0,41% (90 głosów)
    • MISZTAL Michał: pozycja 2 : 0,41% (90 głosów)
    • HOLLIŃSKA Karolina: pozycja 3 : 0,41% (90 głosów)
    • ŻEBROWSKI Jacek: pozycja 4 : 0,41% (90 głosów)
    • OSTAP Irena: pozycja 5 : 0,41% (90 głosów)
    • SZUTOWICZ Robert: pozycja 6 : 0,41% (90 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE NIEZALEŻNYCH SAMORZĄDOWCÓW:

    • TKACZUK Wiesław Jan: pozycja 1 : 2,13% (464 głosów)
    • TRUKSZYN Beata: pozycja 2 : 2,13% (464 głosów)
    • LASOWY Janusz: pozycja 3 : 2,13% (464 głosów)
    • ZAWISZA-POWIDEŁ Grażyna Anna: pozycja 4 : 2,13% (464 głosów)
    • STEFANOWICZ Krzysztof Piotr: pozycja 5 : 2,13% (464 głosów)
    • STYCZEWSKA Alicja Sławomira: pozycja 6 : 2,13% (464 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE FABIANA ANDRUKAJTIS:

    • ANDRUKAJTIS Marlena: pozycja 1 : 3,31% (720 głosów)
    • KIELAK Ryszard: pozycja 2 : 3,31% (720 głosów)
    • CHMURA Sylwia: pozycja 3 : 3,31% (720 głosów)
    • ZYCH Krzysztof: pozycja 4 : 3,31% (720 głosów)
    • TŁOCZKOWSKA Aneta: pozycja 5 : 3,31% (720 głosów)
    • SAJKOWSKI Konrad: pozycja 6 : 3,31% (720 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIĘCIU GMIN:

    • KUŹNIEWSKI Marek Grzegorz: pozycja 1 : 1,82% (395 głosów)
    • JANKOWSKA Agnieszka Anna: pozycja 2 : 1,82% (395 głosów)
    • SALMANOWICZ Zbigniew Michał: pozycja 3 : 1,82% (395 głosów)
    • URMANOWICZ Anna: pozycja 4 : 1,82% (395 głosów)
    • MOCHNAL Piotr: pozycja 5 : 1,82% (395 głosów)
    • MALESZEWSKA Alicja: pozycja 6 : 1,82% (395 głosów)

Wyniki wyborów do rady powiatu lidzbarskiego z okręgu nr 3

  • KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:

    • FIODOROWICZ Tadeusz Walenty: pozycja 1 : 2,1% (928 głosów)
    • LISOWSKI Wojciech Julian: pozycja 2 : 2,1% (928 głosów)
    • MIĄSKO Sylwester: pozycja 3 : 2,1% (928 głosów)
    • STEĆ Magdalena Ewa: pozycja 4 : 2,1% (928 głosów)
    • KURENDA Halina Maria: pozycja 5 : 2,1% (928 głosów)
    • GAJEWSKI Bartłomiej: pozycja 6 : 2,1% (928 głosów)
    • KOWALSKA Agnieszka: pozycja 7 : 2,1% (928 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:

    • KOWALCZYK Ryszard: pozycja 1 : 1,59% (703 głosów)
    • PAKULNIEWICZ Ewa Beata: pozycja 2 : 1,59% (703 głosów)
    • OLEK Roman Mirosław: pozycja 3 : 1,59% (703 głosów)
    • NOWOSIAK Agnieszka Aneta: pozycja 4 : 1,59% (703 głosów)
    • SEMKIW Krzysztof: pozycja 5 : 1,59% (703 głosów)
    • NARUSZEWICZ Grażyna: pozycja 6 : 1,59% (703 głosów)
    • SZYBKO Mariusz Jarosław: pozycja 7 : 1,59% (703 głosów)
    • KIERUL Antoni: pozycja 8 : 1,59% (703 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:

    • PODDUBIUK Artur Józef: pozycja 1 : 1,63% (720 głosów)
    • PIETKIEWICZ Halina: pozycja 2 : 1,63% (720 głosów)
    • GOŁĘBIEWSKI Ireneusz: pozycja 3 : 1,63% (720 głosów)
    • ULMAN Katarzyna Anna: pozycja 4 : 1,63% (720 głosów)
    • FIJAŁKOWSKI Tadeusz Wojciech: pozycja 5 : 1,63% (720 głosów)
    • BOCHEŃSKA Aniela Anna: pozycja 6 : 1,63% (720 głosów)
    • FRANKOWSKI Jerzy Andrzej: pozycja 7 : 1,63% (720 głosów)
    • JANULEWICZ Andrzej Wojciech: pozycja 8 : 1,63% (720 głosów)
  • KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:

    • KOGUT Jarosław: pozycja 1 : 2,36% (1 044 głosów)
    • SUCHODOLSKA Elżbieta: pozycja 2 : 2,36% (1 044 głosów)
    • SIELICKI Robert Tadeusz: pozycja 3 : 2,36% (1 044 głosów)
    • WAGNER Jolanta Maria: pozycja 4 : 2,36% (1 044 głosów)
    • MAKIEWICZ Tadeusz: pozycja 5 : 2,36% (1 044 głosów)
    • CICHOSZ Regina: pozycja 6 : 2,36% (1 044 głosów)
    • JANKOWSKI Piotr: pozycja 7 : 2,36% (1 044 głosów)
    • ZAMEJĆ Renata: pozycja 8 : 2,36% (1 044 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE NIEZALEŻNYCH SAMORZĄDOWCÓW:

    • MAZUR Andrzej Jan: pozycja 1 : 1,96% (868 głosów)
    • DYBA Jan: pozycja 2 : 1,96% (868 głosów)
    • BRĄŻKIEWICZ Magdalena: pozycja 3 : 1,96% (868 głosów)
    • MATULA Zbigniew Antoni: pozycja 4 : 1,96% (868 głosów)
    • LESZCZYŃSKA Katarzyna: pozycja 5 : 1,96% (868 głosów)
    • KOGOWSKI Marek: pozycja 6 : 1,96% (868 głosów)
    • JACZEWSKA Karolina Ewa: pozycja 7 : 1,96% (868 głosów)
    • JURKIEWICZ Mateusz: pozycja 8 : 1,96% (868 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE FABIANA ANDRUKAJTIS:

    • ŁASIŃSKI Karol: pozycja 1 : 2,19% (967 głosów)
    • ZAMYŚLEWSKI Gabriel Mirosław: pozycja 2 : 2,19% (967 głosów)
    • ZAJĄCZKOWSKA-MAZIUK Monika Julia: pozycja 3 : 2,19% (967 głosów)
    • GIERLOF Andrzej: pozycja 4 : 2,19% (967 głosów)
    • FIJARCZYK Elżbieta Ewa: pozycja 5 : 2,19% (967 głosów)
    • BUZUK Marcin: pozycja 6 : 2,19% (967 głosów)
    • NAGUSZEWSKA Teresa Gabriela: pozycja 7 : 2,19% (967 głosów)
    • WIDERSKI Krzysztof Marcin: pozycja 8 : 2,19% (967 głosów)
  • KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PIĘCIU GMIN:

    • OŁTUSZEWSKA Marzena Maria: pozycja 1 : 0,93% (410 głosów)
    • GODZIEBA Zbigniew: pozycja 2 : 0,93% (410 głosów)
    • USCKI Wojciech: pozycja 3 : 0,93% (410 głosów)
    • TROJAN Bożena: pozycja 4 : 0,93% (410 głosów)
    • SOBCZAK Bartłomiej: pozycja 5 : 0,93% (410 głosów)
    • MIKŁUSZ Jan Stanisław: pozycja 6 : 0,93% (410 głosów)
    • LEJKOWSKA Agnieszka: pozycja 7 : 0,93% (410 głosów)
    • OSIŃSKA Danuta Janina: pozycja 8 : 0,93% (410 głosów)

Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.

Może Cię zainteresować

Jak wyłania się radnych powiatu?

Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybierani są radni w liczbie od 3 do 10. Okręg wyborczy to jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przelicza się za pomocą specjalnej metody polegającej na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety, a następnie dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.

Może Cię zainteresować

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lidzbarkwarminski.naszemiasto.pl Nasze Miasto