LVbet Footvolley World Tour w Starych Jabłonkach

Robert Orzechowski
LVbet Footvolley World Tour
LVbet Footvolley World Tour warmia.mazury.pl
Brazylijska para Lalazinho de Lima Neto/Rafael Kovalski zwyciężyła w pierwszej edycji turnieju LVbet Footvolley World Tour rozgrywanego w Starych Jabłonkach.

To początek cyklu zawodów siatkonogi plażowej w ramach Footvolley World Tour. W turnieju rywalizowali czołowi zawodnicy światowego footvolleya z Azerbejdżanu, Brazylii, Grecji, Holandii, Niemiec, Norwegii, Rosji, Włoch oraz cztery najlepsze pary z rozegranych otwartych mistrzostwa Polski, w których triumfowali mieszkający w Warszawie Brazylijczycy Ismiley Maya/Christian Candau.

Rozgrywany w strugach deszczu mecz finałowy był wewnętrzną rozgrywką Brazylijczyków. W tak loteryjnych warunkach dosyć niespodziewanie zwycięzcami turnieju LVbet Footvolley World Tour okazali się przedstawiciele teamu Brazylia 2 – Lalazinho de Lima Neto i mający polskich przodków Rafael Kovalski, którzy pokonali faworyzowanych rodaków Rodrigo Lacraia/Luciano Almeida 2:0 (15:13, 15:14). W meczu o trzecie miejsce zmierzyli się pokonani w półfinałach – nowo kreowani mistrzowie Polski Maya/Candau oraz reprezentanci Niemiec Mo Obeid i Daniel Wehr. Lepsi okazali się nasi zachodni sąsiedzi, którzy zwyciężyli 2:0 (15:9, 15:11).

Footvolley czyli siatkonoga plażowa to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportów plażowych.